Domů / Interiér / Pohovka: Podle čeho vybrat tu pravou?

Pohovka: Podle čeho vybrat tu pravou?

Zařizujete svůj obývací pokoj nebo jen přemýšlíte o nákupu nové pohovky? Vybírejte dobře, jelikož investice do nového gauče by neměla být jen na několik měsíců, ale spíše let. Vyberete si proto pohovku, která se bude hodit do vašeho stávající ho interiéru, bude pohodlná, ve správném tvaru, barvě, omyvatelným potahem, do tvaru L, s křesly,… Jde vám z toho hlava kolem? Proto si s výběrem dejte velmi záležet. 

Tvar, barva a rozměry

Klíčovým jsou samozřejmě rozměry pohovky, jelikož potřebujete, aby se vám do interiéru pohovka vešla. Dále je také velmi důležité se rozhodnout, jaký tvar by pohovka měla mít. Můžete si vybrat několikamístnou pohovku do tvaru písmene L, klasiku s křesly či dvě menší pohovky. V tomto směru velmi záleží na velikosti obývacího pokoje a také na tom, kolik by se mělo na pohovku vejít osob. Zvláště pokud jsou u vás časté návštěvy, byste toto měli zvážit. Dále si musíte rozmyslet barvu pohovky. Velmi moderní jsou nyní pohovky šedé, modré či černé, tedy neutrální barvy, ke kterým se snadno ladí zbytek doplňků. Dobře však může vypadat i pohovka žluté či růžové barvy. Musíte však počítat s tím, že tento trend brzy vyšumí.

Materiál a potah

Na výběr máte také z nepřeberného množství materiálů a zhotovení polštářů. Pokud máte děti a víte, že bude pohovka brzy zašpiněná, pořiďte si pohovku s omyvatelným potahem. Pokud chcete mít v interiéru pohovku, která je in, určitě vsaďte na pohovku se semišovým potahem. Myslete při pořizování pohovky také na to, že se třeba jednou budete stěhovat někam jinam a pohovka by měla ladit i s jiným interiérem. Vhodné je také k pohovce pořídit vhodná křesla, popřípadě lenošku. Vybírejte proto neutrálnější barvu a materiál pohovky, který bude s dalším nábytkem dobře ladit.