Domů / Interiér / Vybavte si předsíň tak, aby udělala dobrý první dojem
Hook Furniture Coat Rack

Vybavte si předsíň tak, aby udělala dobrý první dojem

Předsíň, mnohdy opomíjený prostor ve vašem domově, který však tvoří vstupní bránu do vašeho soukromí. Pokud chcete, aby byli vaši hosté celkovým interiérem vašeho bytu okouzleni, neměli byste správné vybavení předsíně podcenit. Dopřejte ji rekonstrukci či interiérovou úpravu. Co by ve vaší  předsíni jistě chybět nemělo?

Kombinace funkčnosti a estetiky

Předsíň by měla nejen dobře vypadat, ale také spojit dvě hlavní kritéria, tou je funkčnost předsíně, ale také příjemný estetický rozměr. Do předsíně můžete zvolit různé druhy nábytku, například menší skříň na kabáty, komodu, háčky na bundy, zrcadlo, popřípadě polstrovanou lavičku, na kterou se usadíte. Zvolit si však můžete i tzv. předsíňovou stěnu, která má všechny tyto potřebné kusy nábytku v jednom. Nechybí v ní věšák, zrcadlo, skříň a malá komoda se zásuvkami.

Záleží na vašem stylu

Rozhodující je však celkový vzhled vašeho interiéru, tedy to, do jakého stylu je laděn. Pokud volíte spíše boho styl či retro styl, měli byste tak ladit i vaši předsíň. Místo klasických háčků můžete zvolit obroušenou a upravenou větev, dřevěný sedací botník a komodu například modré barvy. Jde o to, jak umíte dané prvky sladit dohromady.

Úložné prostory

Zapomenout byste však v předsíni neměli na dostatek úložných prostor. Tedy na menší skříň, botník, popřípadě komodu. Hodit se vám může i zmíněný sedací botník, do které část vaší obuvi umístíte. Do skříně si můžete odložit kabáty, bundy, ale také nenošenou obuv, která není sezónní. Dbejte také na praktičnost nábytku, aby nezabral celou předsíň, ale vhodně ji doplňoval. Nezapomeňte v předsíni také na zrcadlo a dostatečné osvětlení, ať už v podobě větší lampy či kvalitních světel. Dopřejte si takovou předsíň, která na první pohled zaujme a bude sladěna s celkovým stylem vašeho domova. Oceníte to jistě vy i vaše návštěvy.