Domů / Novinky / Teplo domova bez kouře a prachu? Pomůže bio krb

Teplo domova bez kouře a prachu? Pomůže bio krb

V dnešní době si příjemné teplíčko, plápolající plameny a romantiku u krbu mohou užívat i majitelé bytů. Jejich možností je pořízení bio krbu, který nespotřebovává žádné dřevo ani uhlí. Přesto všechno si můžete užívat večerního posezení při světle plápolajícího ohně.

Bez špíny a prachu

Běžným palivem krbů je většinou uhlí či brikety, bio krb však požírá tekutý či gelový líh. Nevzniká z něj tak žádná špína, prach či kouř. Při hoření lihu v bio krku vzniká jako vedlejší produkt vodní pára a oxid uhličitý, proto je nutné místnost občas provětrat. Po spotřebování paliva se oheň sám uhasí. To, jak dlouho oheň hoří, určuje samozřejmě velikost nádobky na líh, která může být různě velká. Tyto rozměry se odvíjí od velikosti krbu a jeho tvaru. A kolik v takovém bio krbu propálíte? Cena za bio líh se pohybuje kolem 100 Kč za litr a ten vydrží hořet přibližně 3 hodiny. Můžete si tak říct, že každý delší večer s bio krbem vás vyjde přibližně na 100 Kč.

Závěsný krk na stěnu?

Pravdou je, že na trhu existuje velká řádka krbů, ze kterých máte na výběr. Nejenže si můžete pořídit klasický bio krb do rohu místnosti, který je volně stojící, ale v nabídce najdete i bio krby, které se mohou stát i dekorací nudné zdi v obývacím pokoji. Krb si můžete také nechat vyrobit na zakázku, určíte si tvar, velikost a barvu krbu podle vašich představ.

Bezpečnost na prvním místě

Rozhodnete-li se do svého domova bio krb pořídit, neměli byste při jeho používaní myslet také na zásady bezpečnosti. Pořídit byste si jej totiž měli jen do místnosti s rozlohou pod 20 metrů čtverečních. Důležité je hořlavé věci umístit alespoň metr od krbu a líh by se měl dolívat pouze do zcela vychladlé nádobky.