Obývací pokoj je místností, kde odpoledne odpočíváme, večer ho používáme jako kino a často také jako místo setkávání s přáteli a s rodinou. Co důležitého si však musíte před jeho zařizováním promyslet?
Televize v obývacím pokoji? Ano vs. ne
Důležitou otázkou na začátku celého zařizování je, zda chcete v obývacím pokoji televizi, či ne? Pokud ano, nábytek v obývacím pokoji musí být umístěn tak, aby na televizi všichni viděli, ale televize by měla do obývacího pokoje tak nějak zapadat a nevyčnívala z interiéru. Pokud se rozhodnete v obývacím pokoji televizi nemít, dopřejte si příjemný kout na čtení v podobě pohodlného křesla či velkou knihovnu, retro gramofon či kout na malování.
Obývací pokoj s omezeným rozpočtem
Nemáte dostatek financí, které byste do vašeho obývacího pokoje investovali? Vsaďte na nábytek z bazaru, který si můžete sami přelakovat či upravit. Investice se však vyplatí především do sedací soupravy či křesel. Ostatní skladovací nábytek či stolečky můžete pořídit z bazarů. Retro nábytek je momentálně in a snadno zapadne do mnoha interiérů.
Kde začít?
Na začátku vašeho zařizování stojí rozmyšlení, kam umístíte sedací soupravu a konferenční stolek. Začínejte vždy v interiéru od největšího kusu nábytku, který určí, jak bude zbytek interiéru vypadat. Následně postupně přidávejte další nábytek a doplňky.
Dostatek úložného prostoru
Potřebujete i v obývacím pokoji dostatek úložného prostoru na hračky, oblečení či suvenýry? Dobrou volbou pro vás mohou být vestavění skříně, knihovny, dřevěné police s úložnými koši apod. Zkuste přemýšlet ekonomicky a ušetřete co nejvíce místa třeba s konferenčním stolkem, který má vespod úložný prostor.
Jak vyřešit osvětlení?
Problémem může být i dostatečné osvětlení, protože ne vždy chceme mít v obývacím pokoji příliš světla. Kombinujte osvětlení v podobě podlahových lamp, stolních lampiček či nástěnných lamp. Záleží samozřejmě i na typu žárovek.