Domů / Interiér / Pusťte si do svého domova skandinávský styl

Pusťte si do svého domova skandinávský styl

Skandinávský styl ovlivnit design nábytku mnoha značek. Nyní ho najdete v každém druhém obchodu s nábytkem a interiérovými doplňky. Nechte čistý skandinávský styl proniknout i do vašeho domova. Okouzlí vás svou jednoduchostí, jemností a vytříbeným stylem, který se dobře kombinuje. 

Cenově přijatelný

Pravdou jež, že díky tomu, že se tento styl nábytku a doplňků stal spíše mainstreamem, je cenově dobře přístupným. I za menší obnos peněz si můžete vytvořit útulný domov ve skandinávském stylu. Samozřejmě, že kvalitnější a oku více lahodící kousky nábytku pořídíte spíše za vyšší cenu, ale to vše záleží především na vašem rozhodnutí.

Typický nábytek

Do svého domova si můžete pořídit nábytek ve skandinávském stylu. A jak jej poznáte? Nejčastějším materiálem, který se v tomto stylu využívá, je dřevo a kov. Náležitě se tyto dva materiály kombinují. Vidět tak můžete dřevěné stoly, které mají kovové nohy, podobně také židle. Skandinávský nábytek mívá jasné, ostré obrysy, ale i zajímavé dekory. Opakuje se tvar čtverce, obdélníku či kruhu. Užívány jsou především barvy, jako je černá, bílá, šedivá, hnědá či barvy pastelové.

Jak oživit váš domov?

Ve skandinávském stylu si můžete vybavit celý domov nebo zvolit jen část zajímavých doplňků či nábytku. Skandinávský styl se velmi snadno kombinuje s moderním designem a retro nábytkem. Díky doplňkům ve skandinávském stylu vykouzlíte útulný domov, který nebude přeplácaný, bude veden čistými liniemi a bude moderním.

Zařizujeme interiér

Při zařizování interiéru v tomto stylu myslete především na jednoduchost a souhru přírodních materiálů a moderních prvků. Pro Skandinávii je typická zima, hory, sníh, šedé dny, dřevěné domy a kovové prvky na stavbách, to vše se promítá i do interiéru. Tento styl je vhodný především pro milovníky přírody a minimalismu, který však mohou podle chuti kombinovat s dalšími styly. Che to jen vkus a cit pro zařízení interiéru.