Domů / Inspirace / Propojte svůj dům s přírodou s pomocí zimní zahrady

Propojte svůj dům s přírodou s pomocí zimní zahrady

Zažijte dokonalý odpočinek v zimní zahradě, kde si můžete propojení s přírodou užívat po celý rok. Krásný výhled, příjemné prostředí a jedinečný odpočinek vám přináší zimní zahrada. Nejenže vám nabízí příjemné prostředí, ale i tepelný zisk díky pasivnímu solárnímu systému.

Začněte na jaře!

Počkejte si na začátek jara a začněte se stavbou zimní zahrady. Vybudování zimní zahrady trvá i několik týdnů. Důležité je před stavbou zjistit, zda na ni budete potřebovat stavební povolení, či ne. Se zimní zahradou získáte další plnohodnotnou místnost, kterou můžete využívat podle vašich představ. Díky zimní zahradě rozšíříte celoročně obyvatelný prostor, získáte místo k opravdové relaxaci a zlepší tepelnou i světelnou pohodu interiéru.

Součástí přírody

Díky zimní zahradě si budete připadat, že jste v přírodě i  obdobích, kdy se vám ven za žádnou cenu nechce. Zimní zahrada by měla být situována do příjemného prostředí, které nabízí krásný výhled na vaši zahradu. Díky propracovaným izolacím dnes již můžete v zimní zahradě trávit čas v jakémkoliv ročním období. V zimě přináší neskutečnou atmosféru a přes léto příjemný stín a chlad.

Klíčové je zasklení

Aby zimní zahrada správně fungovala, potřebujete kvalitní okenní výplně. Vnější sklo bývá kalené, díky tomu je odolné proti kroupám, sněhu či uvolněné tašce ze střechy. Jako vnitřní sklo poslouží bezpečností sklo se zvýšenou izolační schopností, které chrání před přehříváním zahrady.

Kolik stojí zimní zahrada?

Běžná zimní zahrada, tedy s půdorysem kolem 16 metrů čtverečních, se instaluje cca tři dny. Samozřejmě záleží na počasí, přístupu k místu stavby či atypický tvar zimní zahrady. S cenou to je velmi nestabilní. Záleží především na vašich finančních možnostech. Montované modely lze pořídit již od 150 000 Kč. Pokud toužíte po velké zimní zahradě z hliníku či dřeva, může vás vyjít třeba na milion korun.