Co vše je potřeba pro kvalitní broadcastové studio?

Pojem broadcast dokáže specifikovat poměrně málo lidí, ale přesto se s ním potkáváme každý den z různých druhů médií a kanálů. Broadcast je víceméně jakékoliv kvalitní studio, které se stará o vysílání pro větší počet lidí v masových médiích. Broadcastová studia tak mohou stát za profesionálním i amatérským vysíláním v různých televizních i rádiových stanicích.

Oproti klasickému streamu je broadcast v mnoha ohledech specifický. Zaprvé se jedná o kanál, který je mnohem technologicky obtížnější, jeho pořízení a provoz tak není levný. S pomocí profesionálního vybavení ale může být i broadcast pohodlnou záležitostí.

Na vybavení se rozhodně nevyplácí šetřit

Pokud chcete vysílat opravdu kvalitní broadcast, tak rozhodně není na místě šetřit na vybavení. Mezi zcela základním levným vybavením a profesionálním navíc cenově není až tak velký rozdíl, protože je tak i tak vyjde na vyšší cenové částky. Základní výhodou profesionálního vybavení je především fakt, že nebudete mít problémy s kompatibilitou.

Většina moderních broadcastových zařízení je totiž udělána tak, aby minimálně v rámci dané značky nabízela dostatečnou kompatibilitu jednotlivých komponentů i systémových a softwarových součástí. Mimo samotného studia je ale potřeba myslet i na to, že pro kvalitní broadcast budete potřebovat co nejlepší konektivitu. Automaticky to tak znamená, že nejlepší místo může být pro broadcast Praha, nebo jiné opravdu velké město. Díky přítomnosti prvotřídní optické sítě zde nebudete mít problémy s kvalitním propojením s okolním světem.

Dokonalé ozvučení je naprostým základem

U broadcastu se počítá s tím, že jsou všechny audiovizuální aspekty na maximálně dobré úrovni. Rozhodně se tak nesetkáte s tím, že by byla kvalita obrazu či zvuku slabší. Právě ozvučení přitom bývá často problémem. Během broadcastu v drtivé většině případů potřebujete mixovat celou řadu zvuků, jako je hudební podklad, efekty i hlasy komentátorů. Bez dokonalého ozvučení místnosti jsou tak jakékoliv vysílací pokusy bohužel zbytečné. Většinou stačí jenom základní akustické úpravy, jako může být ochrana před odrážením zvuku pomocí zvukových zástěn, popřípadě správná organizace jednotlivých prvků v místnostech.