Pravdou je, že dřevostavby začínají být znovu velmi populárními. Důvodem je především to, že jsou majitelé dřevostaveb se svými domovy opravdu spokojeni a pozitivní reference šíří dál. Klíčová je však také úspora energie, kterou dřevostavba přináší. Příčinou je samozřejmě dobrá volba materiálu, izolace také vnitřní části domu. Výhodou dřevostavby je také rychlost, se kterou je pro nás domov připraven.
Přemýšlíte o dřevostavbě?
Toužíte po svém vysněném domově a napadla vás dřevostavba? Poraďte se s odborníky na slovo vzatí. Poradí vám také s rozhodnutím, jak by měl váš nový domov přesně vypadat. Důležité je, abyste měli prvotní představu a sepsali si, co od domu očekáváte a tyto požadavky konzultovaly buď architektem či firmou, která se na dřevostavby specializuje. Rozmyslet byste si především měli to, kde bude stavba situována, jestli má být dům nízkoenergetický, pasivní či nulový, tedy zaměření energetického standardu a jaký typ domu, zda jednopodlažní, dvoupodlažní, s podkrovím obytným a také to, jaký typ střechy by měl na dřevostavbě být. To vše si srovnejte v hlavě před setkáním s vaším architektem, který s vámi vše prodiskutuje a nasměruje vás tím správným směrem.
Umístění dřevostavby a velikost
Na začátku vaší cesty za dřevostavbou stojí rozhodnutí, kde bude dům stát. Pokud máte již pozemek, není co řešit. Pokud ne, myslete při jeho výběru na to, jak velký bude váš nový domov. Samozřejmě záleží především na tom, kolik chcete mít pokojů, zda bude dům jednopodlažní či dvoupodlažní. Toužit můžete také po domově s obytným podkrovím. Rozhodnutí se však netýká samotného domu, ale také toho, jak budete pozemek používat. Zda vám stačí kousek zatravněné plochy, zda plánujete výstavbu bazénu či pěstování mnoha druhů květin, ovoce či zeleniny. To vše je nutné před výběrem pozemku promyslet.