Domů / Uncategorized / S hlukem od sousedů si poradí správně zvolená konstrukce zdí

S hlukem od sousedů si poradí správně zvolená konstrukce zdí

V předchozím článku jsme si posvítili na hluk, který vás, zvláště ve večerním hodinách, kdy je v celém domě klid, může pekelně rušit. Jak se proti přicházejícímu hluku od sousedů chránit? Dobrou volbou pro vás může být předsazená sádrokartonová stěna. 

Různé druhy desek

Pokud se rozhodnete pro předsazenou sádrokartonovou stěnu, můžete si ji vybrat v různých variantách, tedy v různých typech konstrukcí. Klíčová je nejen tloušťka stěny, typ desky, ale i profil, který v dané konstrukci je. Výplň těchto stěn tvoří většinou minerální vata, která absorbuje část pronikající zvuku. Vybrat si tak můžete z klasické bílé sádrokartonové desky, ale existují i další typy stěn, které vám doma zaručí zvukovou pohodu. Zvolit můžete i červenou sádrokartonovou desku, která bývá za rozumnou cenu a přináší dostatečnou ochranu před hlukem. Zvolit si však můžete i těžší varianty desek. Vybírejte desku kvalitní a podle její tloušťky, typu a také profilu. Správně vybraná deska může snížit množství pohlcovaných dB o mnoho bodů.

Hluk šířící se patry

Pravdou je, že to, jestli bude u vás doma příjemné ticho i večer nezávisí jen na kvalitě bytových a mezibytových stěn, ale myslete i na stropní a podlahové konstrukce. Pokud bydlíte ve vícepatrovém panelovém domě či bytovém domě, je provedení stopů velmi důležité. Skrze strop se totiž snadno šíří zvuky a kroky lidí nad námi. Malé běhající děti a řádící pes vás může pěkně pozlobit. Zlepšit zvukové těsnění tak můžete s pomocí instalace sádrokartonových podhledů. Zvolit si můžete montáž desek s lepšími zvukově izolačními vlastnostmi.

Vsaďte na kvalitu

A pokud si s přibývajícím hlukem ve vašem domově nevíte rady, obraťte se na zkušenou sádrokartonářskou firmu, která vám se zvukovou izolací poradí a vybere to pravé právě pro vás.