Domů / Inspirace / Pokládka vinylové podlahy a jak na to

Pokládka vinylové podlahy a jak na to

Podlaha hraje důležitou roli při dekoraci interiéru a funkčnosti místnosti. Musíme ji vybírat s rozmyslem a s ohledem na to, do jaké místnosti ji chceme umístit. Trh nám nabízí docela široký výběr podlahových krytin, ale ne všechny jsou vhodné třeba do kuchyně. Do popředí se dostává vinyl, který má mnoho pozitivních vlastností, ale podařilo se mu získat důvěru spotřebitelů.

Pokládka vinylové podlahy

Jestliže bychom měli popsat vinyl, můžeme o něm říci, že je to velmi odolný materiál, který napodobuje přírodní kámen, mramor nebo dokonce dřevo. Spolehlivost takového materiálu je dána především jeho hladkostí a leskem. Vinyl se prodává především v rolích nebo v podobě vinylových dílců. Taková podlaha není nikterak škodlivá a najdeme ji například ve školních zařízeních, úřadech, bankách, ale také ve zdravotnických zařízeních.

Výhody vynilu

Pokud se budeme o takovou vinylovou podlahu starat dobře a zodpovědně, vydrží nám dostatečně dlouho. Vlastnosti vinylu jsou také velmi optimistické. Velmi dobře odolává vlhkosti, takže je vhodný do koupelny nebo do kuchyně. Odolává mechanickému poškrábání a je dodáván v různých tloušťkách. Má dokonce i ochrannou vrstvu, která tak zabraňuje poškrábání nebo jinému znehodnocení. Vinyl vytváří také dobrou zvukovou izolaci.

Pokládka vinylové podlahy je rychlé řešení a jak tedy na to

Určitě bychom si na takovou pokládku stačili sami, ale jsou také jedinci, kteří si na to jednoduše netroufnou. Je potom velmi snadné zavolat si na pomoc odborníky, protože naše laická neodbornost by mohla vinyl znehodnotit.

Pokládka má několik možností

Pokládka vinylové podlahy celoplošným lepením znamená, že se bude vinyl pokládat na předem nachystaný pevný podklad, který musí být také hladký a očištěný od nejrůznějších nečistot. Vinyl je pokládán v rolích, zejména ve velkých halách je to velmi výhodné a časově úsporné. Role vinylu ale také můžeme nařezat na požadovaný rozměr, abychom byli připraveni. Speciální lepidlo na pokládku vinylu nesmí chybět. Vyvarujeme se tak zbytečným komplikacím, jako například špatné přilnavosti. Jakmile máme vinyl položený, můžeme si trochu pomoci korkovou destičkou, se kterou vytlačíme přebytečný vzduch a také přitlačíme vinyl k podlaze. Nesmíme ale zapomenout ani na spoje. Tady se dá spol vinylu svařit svařovací šňůrou k tomu určenou a to i za tepla, ale i za studena.

Pokládka vinylové podlahy samolepícími díly je trochu jednodušší. Na trhu si můžeme zakoupit dílce v různých velikostech a barvách, které mají na své spodní straně samolepící část. ta je chráněna ochrannou fólií, kterou před samotnou pokládkou musíme odstranit. Pak už jen přikládáme jednotlivé dílce k sobě. Můžeme vytvořit mozaiku nebo podle svého uvážení přímo dokonalou vinylovou podlahu.

Pokládka vinylové podlahy zámkovým způsobem je v podstatě totožná s klasickou pokládkou zámkovým způsobem. Tento způsob pokládky se provádí zejména u laminátové plovoucí podlahy.

Pomoc profesionální firmy

Pokládka vinylové, ale i jiné podlahy v určitých případech vyžaduje pomoc profesionálů. Pracovníci těchto firem mají nejen odborné, ale i praktické zkušenosti, které nám pomohou vyřešit situaci s pokládkou vinylu. Trh služeb nabízí dostatečné množství firem, které se pokládkou podlah zabývají a můžeme se spolehnout třeba na reference, vlastní úsudek nebo dát na doporučení.