Domů / Inspirace / Moderní dětský pokoj, jak na něj?

Moderní dětský pokoj, jak na něj?

Čekáte nový přírůstek do rodiny nebo jen plánujete rekonstrukci dětského pokoje? V obou případech jistě hledáte inspiraci na zařízení nového pokoje pro vaše dítě. Rádi byste, aby mělo vaše dítě moderní pokojíček? Držte dvou principů, že “někdy je méně více” a “retro je zase tady”.

Základní nábytek

Základem pokoje bude bezesporu nábytek. Rozmyslete si, jaký nábytek byste v dětském pokoji preferovali. Určitě nesmí chybět postýlka, přebalovací pult, komoda na potřebné věci a skříň na oblečení. Hodit by se vám mohlo také křeslo, do kterého si sednete při uspávání dítěte či lampa. Myslete na komfort a bezpečí vašeho dítěte, ale také sebe. Při zařizování dětského pokoje nemusíte kupovat jen nový nábytek, ale můžete si pořídit nábytek z bazaru, který stačí náležitě obrousit či použít opalování. Poté stačí nábytek přetřít bezbarvým lakem či ho pomalovat podle vašeho gusta. Takový nábytek se skvěle hodí do dětského pokoje.

Barvy

Co se týká výmalby dětského pokoje, volte spíše neutrální jemné barvy, které dítě uklidní. Tmavě červená, zelená či žlutá dítě neuklidňují a mohlo by se mu v prostředí těchto barev špatně spát. Ideální barva je bílá, stačí na zeď navěsit dostatečné množství obrázků či fotografií.

Potřebné doplňky

Pokud do dětského pokoje plánujete množství doplňků, budeme se vás snažit od tohoto kroku spíše odradit. Ideální jsou obrázky na zdi, které si s dítětem můžete před spaním prohlížet, ale vyhněte se zbytečným doplňkům, jelikož čím více věcí v pokoji bude, tím více jich budete muset uklízet. Dopřejte svému dítěti dostatek hraček, plyšáků a měkkou podložku na hraní, ale vyhněte se stylovým dekoracím, které jsou v podstatě k ničemu. Zvolte na zem spíše měkké polštáře, deku či sedací vak, na kterém se starší dítě i vyřádí.