Domů / Ostatní / Změny, které mohou zachránit dlouholetý rozpadající se vztah

Změny, které mohou zachránit dlouholetý rozpadající se vztah

Jste s partnerem už pěknou řádu let? Připadá vám, že se váš vztah nikam neposouvá a s partnerem jste na bodu mrazu? Dopřejte si proto změny, které posunou váš vztah dál a pomohou ho zachránit.

Buďte sami

V partnerském vztahu často zapadáme do stereotypu a vyjetých kolejí. S partnerem jsme v podstatě neustále a díky tomu nám partner může začít lézt na nervy, aniž by to mělo nějakou racionální příčinu. Dopřejte si proto čas, kdy budete sami bez sebe. Ideální jsou pravidelné koníčky či občasný výlet s kamarády, kdy každý pojede sám. Vzpomenete si znovu, jaké to je být sami sebou a nasbíráte nové cenné vzpomínky. Raději se budete k partnerovi vracet a více si ho vážit. Čas odloučení je totiž i v partnerském životě nesmírně cenný.

Společné chvíle

Pokud patříte mezi páry, které na sebe naopak nemají vůbec čas, měli byste si najít prostor, abyste společně čas trávili. Vyjeďte si na společnou dovolenou, dopřejte si wellness víkend či pobyt na horách. Čas, kdy jste sami s partnerem, prověří to, zda si stále rozumíte a zda máte stejné priority. Společné chvíle jsou v partnerství stejně důležité, jako čas, který prožijete sami.

Propojení

Je-li váš vztah v krizi, může vám pomoci společný zážitek, který vás opět propojí a vztah upevní. Slibte si například s partnerem, že oba skočíte padákem či bungee jumping. Tímto zážitkem splníte svůj slib a dáte si s partnerem jasně najevo, že jste v tom spolu, a to i v životě.

 

Oživení

Změna by se měla týkat i sexuálního života, který po letech mnohdy strádá. Dopřejte si proto oživení v podobě erotické pomůcky. Zvolit můžete anální hračky, Venušiny kuličky či erekční kroužky. Záleží jen na vašich preferencích. Mnohdy stačí i kvalitní erotické prádlo, abyste v partnerovi opět vzbudili vášeň.