Domů / Ostatní / Vyznáte se v pracovních plošinách? Toto jsou dva základní typy

Vyznáte se v pracovních plošinách? Toto jsou dva základní typy

Pracovní plošiny jsou naprosto nezbytným pomocníkem. Využívají je nejen pracovníci na stavbách, ale také umývači oken.

Pracovní plošiny jsou naprosto nezbytné nejen při práci na stavbách, ale i při úpravách fasády nebo čištění oken. V tomto článku vám tedy ukážeme, jaké typy pracovních plošin jsou vlastně k dispozici.

Vysoký dosah

Půjčovna plošin Praha nabízí široký vozový park. Pokud máte malou stavební firmu, určitě se vyberete vůz, který vám bude pomáhat s plněním zakázek. To samé platí i o pracovních plošinách. Na trhu totiž naleznete nepřeberné množství druhů těchto vozidel. V praxi se ale používají především dva typy. Pojďme si je představit.

Velice rozšířené jsou především zvedací plošiny. Ty totiž nabízí spoustu benefitů. Například možnost pracovat ve velkých výškách (téměř až ve 30 metrech). Ovládání těchto plošin je přitom velice jednoduché a po proškolení si s ním poradí každý pracovník. Pochlubit se může také nízkými provozními náklady.

Bezpečnost na prvním místě

Druhým a zároveň posledním typem pracovních plošin, o kterých se budeme v tomto článku bavit, jsou teleskopické pracovní plošiny. Ty také nabízí poměrně snadné ovládání a dosah, v první řadě ale dbají především na bezpečnost. Do výšky 20 metrů vás tak teleskopická plošina vynese i v ochranném krytu v podobě klece ze skleněných vláken nebo klece obehnané kovovými zábranami. Pokud tedy budete pracovat s touto plošinou, nebudete se muset strachovat o zdraví vašich pracovníků.

A jestliže chcete některou z těchto plošin používat jen nárazově, půjčovna pracovní plošiny Isermat vám vyhoví. Ve svém repertoáru totiž má celou řadu zajímavých strojů, které vám dobře poslouží nejen na stavbě. Vozidla si navíc můžete zapůjčit za příznivé ceny a s garancí funkčnosti.