Domů / Ostatní / Vysavače do uklízení domu

Vysavače do uklízení domu

Co je pro domácnost pohodlnější – vysavač napájený z baterie nebo ze sítě? Dům má obvykle plochu minimálně 100 metrů čtverečních pro vysávání, takže při výběru vysavače stojí za to věnovat pozornost tomu, zda je lehký, šikovný a mobilní. Tyto výhody poskytují bateriové vysavače, které nemají kabel zamotaný pod nohama a lze je snadno přemístit z přízemí do prvního patra, protože příliš neváží. Stačí je nabít a snadno se dostanete i na těžko dostupná místa a zákoutí, kterých je doma mnoho. Akumulátorové vysavače plní svou funkci dobře, zejména v domě se zvířaty, jako je pes nebo kočka, protože snadno a rychle sbírají vlasy nejen z podlahy, ale i čalounění. Jejich relativní nevýhodou je bohužel krátká pracovní doba na jedno nabití a určitě nebude možné důkladně vysát celý dům za 15 až 30 minut jejich práce.

Na druhou stranu jsou síťové vysavače těžší, ale po připojení do zásuvky s nimi můžete pracovat, jak dlouho chcete. Pro váš domov je dobré zvolit moderní značková multifunkční zařízení. Lze je použít jako vysavače do sáčků i bez sáčků. Pokud zvolíme druhou metodu vysávání, lze zařízení změnit na vodu. To je užitečná funkce, zvláště když máme domácího mazlíčka, který vylučuje hodně vlasů doma, nebo pokud je některý z obyvatel alergický. Multifunkční vysavače lze použít také k mytí koberců a čalounění a u některých modelů ke sběru kapalin rozlitých na podlaze. Musíte si jen pamatovat, že takový dobrý multifunkční vysavač může mít nižší sací výkon než běžný vysavač s podobným výkonem.

Proč se vyplatí mít doma roboticky vysavac?

Musí velký dům vždy znamenat dlouhé hodiny s vysavačem v ruce? Dobrá zpráva, zejména pro ty, kteří mají problémy se zády nebo jsou velmi zaneprázdněni, ne. Stačí se vybavit dobrým robotickým vysavačem. Je pravda, že cena těchto zařízení podepsaných se známou značkou je poměrně vysoká, ale taková investice se opravdu vyplatí nejen kvůli spolehlivosti těchto zařízení. Cenná je také jejich vysoká účinnost, která v kombinaci se skutečností, že je stačí zapnout a „uvolnit“, a budou pracovat sami, odstraňovat nečistoty, činí nákup takového zařízení stojí za zvážení. Roboticky vysavac je malé zařízení, které čistí velmi důkladně a snadno přejde z koberce na podlahu a naopak. Jsou vybaveny senzory, aby se zabránilo překážkám, jako je nábytek. Díky nim můžete během úklidu odpočívat. Pro majitele čtyřnohých miláčků je to nenahraditelné vybavení, když si chtějí udržet opravdu čistou podlahu. Robotický vysavač velmi dobře sbírá psí a kočičí chlupy. V případě dvoupatrového domu je třeba udělat jen vyvedení vysavače po schodech a zapnutí. Jeho malé rozměry usnadňují skladování na malém povrchu. Přesvědčte se sami na 24doma.cz.