Domů / Ostatní / Vyplatí se vám investovat do systému ekvitermní regulace?

Vyplatí se vám investovat do systému ekvitermní regulace?

Automatická regulace teploty v domě má celou řadu výhod. Vyplatí se ale právě vám? O tom si popovídáme v tomto článku.

Kvalitní vytápění je velice důležitou součástí každého domova. A to nejen v zimních měsících. Možná by vás tedy mohlo zajímat, s čím vám může pomoct ekvitermní regulace.

Základem je řídící jednotka

Řídit manuálně vytápění tak, aby byla uvnitř dostatečná teplota, je někdy velice obtížné. Naštěstí existují systémy, které tuto práci odvedou za vás. Jedním z nich je ekvitermní regulace. Jedná se o systém, mezi jehož hlavní úkoly patří automatické vytápění interiéru na základě měření aktuálních venkovních teplot.

Celé zařízení stojí a padá na řídící jednotce kotle. Ta totiž zpracovává veškeré údaje dodané z teplotních čidel. Podle dat se pak následně rozhodne k tomu, jakým způsobem přizpůsobí teplotu. Výhodou tohoto systému je především fakt, že je výkon topného systému regulován zcela přesně. Díky tomu vám ušetří spoustu peněz, které jste předtím zbytečně utráceli za vytápění.

Ušetří spoustu peněz

To, že základním stavebním kamenem je řídící jednotka, už víme. Jak ale ekvitermní regulace funguje? Princip vychází z faktu, že se při nižších teplotách zvýší teplota topné vody a naopak. Tímto způsobem se vytvoří rovnováha mezi dodávaným teplem a tepelnými ztrátami interiéru. Teplota v místnosti tak zůstane konstantní a nebude vám zbytečně z peněženky vytahovat peníze, které byste mohli využít efektivněji.

Nejlepší na ekvitermní regulace je ovšem fakt, že často nemusíte vyměnit celý váš systém vytápění. Ekvitermní regulace je totiž často kompatibilní i se staršími kotli. Mnohdy tedy stačí jen zakoupit systém ekvitermní regulaci (například v internetovém obchodě eshop.afriso.cz), nechat si ho zprovoznit a užívat si jeho nesporných výhod.