Domů / Tipy & rady / Terasa jako z pohádka! Jak na ni?

Terasa jako z pohádka! Jak na ni?

Terasa je místem, kde si můžete užívat slunečné počasí, číst si, relaxovat, poslouchat hudbu nebo třeba tančit. Terasa se pro vás může stát venkovním obývacím pokojem, který skýtá možnost opalování a pohodově ztráveného odpoledne. Na co při zařizování terasy myslet?

Zvolte tu pravou podlahu

Pokud máte možnost mít opravdu velkou terasu, nebojte se do ni investovat. Na terase můžete odpočívat, ale i cvičit, pořádat grilovačky, ale mohou si na ni i hrát děti. Podlaha je tím, co prostor vymezuje, zvolte příjemnou dřevěnou podlahu, kterou můžete doplnit o menší koberce, které prostor zútulní. U velké terasy také můžete vytvořit jednotlivé zóny, které budou věnovány různým aktivitám, například odpočinku, grilování, cvičení či čtení.

Střecha terasy

Ze zastřešené terasy můžete pozorovat okolní svět, i když prší. Střecha ochrání před ostrým sluncem, navíc vás zbaví povinnosti uklízení polštářů, dek a dalších doplňků. Střecha může být umístěna také například jen v jedné části terasy a v druhé části může klidně svítit sluníčko.

Dostatek stínu

Pokud se rozhodnete pro terasu bez střechy, budou se vám jistě hodit zástěny, například z větrné strany. Nezapomeňte ani na různé druhy slunečníků a zajímavých plachet, které ochrání před sluncem. Možností jsou také zatahovací závěsy či dřevěné zástěny.

Nutný nábytek

Jelikož kupujete nábytek na terasu na několik sezón, klidně do něj investujte, aby vám co nejdéle vydržel. Hledejte tvrdší materiály s dobrou povrchovou úpravou dřeva. Na terasu můžete umístit větší pohovku, křesla, menší konferenční stolek, jídelní stůl a židle, odkládací stolek, slunečník atd. Hodit se vám může i odkládací stolek na špinavé nádobí.

Hlavně doplňky!

Nezapomeňte na terasu umístit dostatek doplňků, které ji příjemně zútulní. Na mysli máme především polštáře, deky, plédy, koberečky, květiny či skleněné nádobí. To vše vykouzlí jedinečnou atmosféru na vaší terase.