Domů / Ostatní / Tepelná čerpadla jako výkřik moderní doby. Jsou plné funkcí, které byste nečekali

Tepelná čerpadla jako výkřik moderní doby. Jsou plné funkcí, které byste nečekali

Tepelná čerpadla jsou podle posledních průzkumů nejoblíbenějším vytápěcím systémem vůbec. I když mají lidé na výběr z hromady ekologických kotlů, volí úspornou alternativu, která se navíc pyšní mnoha dalšími vlastnostmi. Ten, kdo tvrdí, že tepelné čerpadlo slouží jenom k ohřevu vody a k vytápění interiéru, se mýlí. Dnešní tepelná čerpadla je možné označit za výkřiky moderní technologie, protože jsou plné funkcí, které byste ani zdaleka nečekali.

Podle posledních průzkumů se v Evropě instaluje přes 1,3 milionu tepelných čerpadel. Pokud bychom se měli zaměřit ryze na Českou republiku, řekneme, že se u nás instalovalo už okolo 130 tisíc otopných systémů tohoto druhu. Rostoucí popularita tepelných čerpadel tak je naprosto nevyvratitelná.

Možná za to mohou inovativní funkce

Otázkou nyní je, jak je možné, že popularita tepelných čerpadel roste tak rychlým tempem. Možná za to mohou funkce, které tato otopná zařízení definují. Už dávno to není jenom zařízení vytápějící domácnost, dnes mohou tepelná čerpadla také chladit.

Jelikož je dnes velká poptávka po soustavách, která umí nejen topit, ale také ochlazovat, v nejnovějších typech tepelných čerpadel se s touto funkcí skutečně setkáte. Díky adaptivní regulaci je zajištěn komfort v domácnosti. Regulátory umí společně s chytrými termostaty vyhodnotit teplotu v interiéru a poté se sami rozhodnou, jestli přistoupí k ochlazení nebo naopak k vytopení příbytku.

Je také třeba konstatovat, že i když se tepelná čerpadla nyní pyšní tolika zajímavými funkcemi, přesto to jsou velice tichá zařízení, kterým leccos nemůže konkurovat.

Otopné systémy dotované státem

Možná však za zvyšující popularitou tohoto otopného systému nestojí inovativní funkčnost, ale fakt, že lze stále získat nemalou dotaci, která se může dotknout až padesáti procent způsobilých nákladů.