Domů / Tipy & rady / Stínící tkanina vám vytvoří soukromí

Stínící tkanina vám vytvoří soukromí

Stínící tkaniny a stínící sítě slouží k zastínění a k vytvoření soukromí. Používají se jednak na venkovních sportovištích jako jsou tenisové či volejbalové kurty, nebo k vytvoření soukromí na zahradách, terasách a balkónech. Rozhodně jsou tyto sítě vhodnější, než například rákos či jiný materiál. Jsou neprůhledné, takže soukromí je téměř dokonalé.

Vlastnosti a prodej

Stínící sítě jsou oproti rákosu levnější, mají mnohem větší odolnost vůči povětrnostním vlivům a také delší životnost. Na rozdíl od konkurence, která prodává stínící tkaniny a stínící sítě v rolích, nebo je stříhá po pěti metrech, prodává firma Amstor tento druh zboží po jednotlivých metrech. Díky tomu si můžete koupit i malé množství potřebné například k zastínění balkónu nebo rostlin na zahradě. Samozřejmě si můžete koupit i celou roli, která má 100 běžných metrů. Oproti konkurenci, jejíž stínící tkaniny mají gramáž 90 g/m2, váží stínící tkanina od Amstoru 180g/m2. Účinnost zastínění je 90 %. Výška stínících tkanin a stínících sítí je 100-200 cm, barva je zelená a horní i spodní okraje jsou opatřeny oky pro navlékání lanka či vázacího drátu. Připevňování k plotu je tak velice zjednodušeno a urychleno, neboť jednotlivá oka jsou od sebe vzdálena 5 cm. Při natahování stínící síťoviny výrobce doporučuje použít vázací drát nebo spojovací spony Rocafix.

Pro jaké účely se hodí

Stínící sítě jsou ideálním způsobem, jak vytvořit téměř dokonalé soukromí na zahradě, terase či balkóně. Kromě připevnění na klasické pletivové nebo i jiné oplocení, je lze použít také k přistínění skleníků, jako bezpečnostní zástěny při stavebních pracích, k zastínění lešení a ochrany chodců před prachem či padající omítkou. Také se hodí jako ochranné sítě na polích, vinicích, zahradách, stejně tak na dětských pískovištích. Stínící tkanina má sníženou průhlednost, a proto je to ideální materiál pro zastínění nejrůznějších jak klasických pletivových, tak i jiných druhů oplocení.