Domů / Inspirace / Stálý přísun vody zajistí domácí vodárna

Stálý přísun vody zajistí domácí vodárna

Domácí vodárny patří mezi přístroje, které dopravují vodu z vlastního zdroje do domu či na zahradu. Mezi zdroje vody, do kterých lze vodárny využít, patří studny, vodní vrty nebo vodní toky. Je to varianta ideální v případě, že není možnost připojení na klasický vodovod či je volba vodárny řešení výhodnější. Kromě toho se domácí vodárny velmi dobře skladují a pokud s nimi budete dobře zacházet a budete se o ně starat, vydrží vám dlouhá léta.

Jaké výhody vodárny nabízejí?

Kvalitní vodárna zajistí vodu nejen pro dům, ale i pro zahradu. Je to velmi jednoduché a v současné době také velmi využívané řešení, jež zajišťuje trvalý přísun vody a to jak pro dům, tak i chatu či zahradu.

Pokud si hodláte vodárnu pořídit, důležité je čerpadlo s dobrým výkonem, na němž závisí celkový výkon vodárny. Většina čerpadel je elektrických. Pokud uvažujete jen o občasném využívány vodárny, pořiďte si vodárnu s čerpadlem tlakovým. Malou nevýhodou může být větší objem. Pro stálé zásobování jsou vhodná čerpadla tlaková, která se umísťují do vrtů.

Kam vodárnu umístit?

Domácí vodárny se většinou umísťují do technickým místností v domě. Proto je vhodné vybírat takové modely, které mají čerpadlo s tichým chodem. Můžete je však umístit i do sklepa či zahradního domku, neboť nezabírají mnoho místa. Je však důležité je na zimu zabezpečit proti mrazu. Jen tak předejdeme jejich poškození.

Také je vhodné je občas vyčistit, zamezíme tak jejich ucpání. Jedná se především o filtry či předfiltry, které se dají vyjmout a pak je stačí propláchnout proudem vody.

Na koho se obrátit?

Většina z nás jsme laici a ne vždy se v nabídce orientujeme. Je tedy vhodné výběr konzultovat s odborníky. Patří mezi ně i zaměstnanci společnosti VODA-JANEK. Vyškolení zaměstnanci vám poradí s výběrem vhodné vodárny, která bude odpovídat vašim potřebám a požadavkům.