Domů / Ostatní / Se stavbou vám pomůže státní hypotéka pro mladé

Se stavbou vám pomůže státní hypotéka pro mladé

Vývoj na trhu bohužel nelze předvídat, a to ani co se týká stavebního materiálu. Naplánovat rozpočet stavby rodinného domu tak není vůbec jednoduché. Přesto se spousta mladých lidí chce pokusit získat vlastní bydlení a pustit se do stavby rodinného domu. Hypotéka pro mladé, hypotéka na pozemek, předschválená hypotéka, offsetová hypotéka tak mohou být skvělými pomocníky, aby se zájemci o vlastní bydlení k tomuto bydlení vůbec dostali. Vyřídit si hypotéku není jen tak. Stavba se natahuje schvalovacími kolečky na různých úřadech, proto je skvělé, že je možné se obrátit na smartyhypoteky.cz, společnost, která má všechny hypotéky – hypotéku pro mladé, hypotéku na rekonstrukci, státní potéku, hypotéku na pozemek, hypotéku po insolvenci, hypotéku na družstevní byt, 100 hypotéku, ofsetovou hypotéku, předschválenou hypotéku, reverzní hypotéku, státní hypotéku pro mladé, hypotéku naruby – v malíku.

Stavba, nebo rekonstrukce staršího domu?

Možná vás vlna zdražování odradí od stavby rodinného domu a pustíte se spíše do rekonstrukce nějaké starší nemovitosti. I v tomto případě můžete čerpat hypotéku pro mladé, konkrétně hypotéku na rekonstrukci. Jde o státní hypotéku, která vám ve vašem rozhodnutí výrazně pomůže. Pokud se nerozhodnete ani pro rekonstrukci starší nemovitosti, pravděpodobně si budete chtít pořídit byt. O něco levněji většinou vychází družstevní byt než byt v osobním vlastnictví.

Není hypotéka jako hypotéka

I na družstevní byt si můžete vzít hypotéku (hypotéka na družstevní byt), i když zřídit hypotéku na družstevní byt není tak jednoduché, jako si vzít státní hypotéku na byt v osobním vlastnictví. Když totiž kupujete byt od člověka, který ho skutečně vlastní, po koupi tohoto bytu se stanete vlastníkem bytu vy. V případě družstevního bytu se po jeho koupi stanete pouze uživatelem, vlastníkem zůstane družstvo. Přesto můžete hypotéku na družstevní byt získat. Jak, to vám poradí na smartyhypoteky.cz.