Domů / Novinky / Ideální letní vzor: Nechte se inspirovat pruhy i ve vašem interiéru

Ideální letní vzor: Nechte se inspirovat pruhy i ve vašem interiéru

Jsou vaším oblíbeným vzorem proužky? Především v letních měsících jsou pruhy oblíbeným motivem a nemusíte se jej bát doma hojně používat. Váš domov příjemně zútulní a dodá mu na letní atmosféře. Pruhy jsou totiž nestárnoucím vzorem, který snad nikdy nevyjde z módy v interiérech, ani v oblečení.

Proužkovaný domov

Pokud si vzpomenete na léto, jaké barvy vás napadnou? Bezesporu to budou proužkované modro bílé deštníky na plážích a velké proužkované osušky. Velmi oblíbené a typické jsou námořnické motivy, které si drží stále místo v našich interiérech a vyrábí se množství dekorací s námořnickým motivem. Vybírat si však můžete z mnoha druhů proužkovaných dekorací, které mohou mít pruhy horizontální či vertikální, modré, zelené, červené v kombinaci s dalšími barvami, pruhy mohou mít také různou tloušťku a mohou být doplněny o další vzor či nápis.

Pusťte si pruhy domů

Přemýšlíte, jaké proužkované doplňky či nábytek si domů pořídit? Snad nejjednodušší sezónní volbou, která se dá po uplynutí léta snadno obměnit je proužkovaný povlak na polštář, popřípadě proužkované deky. Dobrou volbou jsou i proužkované koberce, tzv. běhouny. Vybrat si však se vzorem pruhů můžete závěsy, povlečení, prostírání, podsedáky, ale také větší kusy nábytku, jako je gauč či křeslo. Proužkované dekorace však můžete dopřát i vašim exteriérům, na terasu můžete umístit velké proužkované polštáře, závěsnou houpací síť s pruhem či velký slunečních, který vás navíc ochrání před sluncem. Abyste načerpali inspiraci, stačí se podívat do mnoha letních katalogů nábytků a doplňků či si přímo zajít do obchodů s nábytkem a dekoracemi. Vhodné je však nakupovat jen ty doplňky a dekorace, které můžete následně snadno obměnit, jelikož nechcete mít přes Vánoce proužkované polštáře a závěsy, raději je jistě vyměníte za motiv sněhové vločky, sněhuláků či svíček.