Domů / Ostatní / Proč mít vždy veškeré potrubí pevně zakotvené na stěně?

Proč mít vždy veškeré potrubí pevně zakotvené na stěně?

Potrubí je běžnou součástí instalačních sítí, kterou potkáme víceméně v jakékoliv nemovitosti. můžeme je naprosto běžně potkávat při natahování vodovodního potrubí, nebo jsou běžnou součástí plynové instalace.

I přesto, že je samotný materiál pro trubky dost odolný, tak je poměrně dost běžné, že dojde k jeho rozpojení nebo narušení celistvosti v moment, kdy nejsou trubky pevně uchycené a dokonale organizované. Proto tuto nutnost nikdy nepodceňujte!

Jednoduchá instalace zakotvení

Mnohdy se může zdát, že zakotvení trubek je velice obtížné. A pravdou i je, že existuje spousta mechanismů a postupů, které jsou opravdu hodně komplikované. Nejlepší možností jsou ale velice jednoduché ale praktické plastové úchytky. Originální příchytky na trubky vám nabízí možnost, jak můžete opravdu velice jednoduše, ale zároveň i efektivně organizovat potrubí v domácnosti. Stačí jednoduše vyvrtat díru a o zbytek se už postará samonosný systém. Nemusíte proto ani řešit hledání hmoždinek správného průměru a jejich instalaci.

Není problém ale s kotvením více kusů

Většinou jsou trubky umístěny ve více kusech, typicky například potrubí studené a teplé vody. Proto určitě oceníte možnost, kdy můžete obě trubky společně kotvit jediným komponentem, který nejen že dokáže ulehčit spoustu práce, ale navíc vypadá takové ukotvení velice esteticky. Přesně tuto možnost vám dává standardní příchytka na trubky, která je k dostání dokonce i v mnoha variantách, které jsou schopny pojmout několik kusů trubek bez jakýchkoliv potíží.

Velice pohledné a estetické řešení

U klasických způsobů, jak ukotvit trubky se můžete dost často setkat s tím, že nejsou zrovna dvakrát estetické. Dost jednoduše vám tak stane, že budou trubky vypadat na první pohled neuspořádaně a nepříjemně. To ale není případ PVC úchytek, o kterých se bavíme. Díky svému materiálu je možnost kupovat příchytky v různých tvarech a barevných provedení, které zajisté nenaruší vzhled interiéru. Mimo toho příchytky trubek není problém případně dobarvit tak, aby vyhovovali přesně vašim požadavkům a dokonale ladili s interiérem a dalšími komponenty.