Domů / Tipy & rady / Proč betonový plot?

Proč betonový plot?

Uvažujete-li o oplocení svého pozemku a váháte, zda postavit klasický dřevěný nebo pletivový, zjistěte si údaje a reference o betonových plotech. Dozvíte se jen samá pozitiva, neboť dnešní betonové ploty nejsou již ani zdaleka nudnou šedivou zdí, jak ji známe z oplocení především průmyslových areálů. Současné betonové ploty vynikají elegancí, kterou jim dodává různé tvarování, povrchová úprava i barevné odstíny, které umožňují přizpůsobit oplocení charakteru domu.

Přednosti betonových plotů

Především vytvoří na zahradě u domu dokonalé soukromí a dodá majitelům pocit bezpečí. Může být i výbornou protihlukovou stěnou, kterou ocení majitelé domů postavených v těsné blízkosti rušné ulice nebo železnice. Pokud necháte betonový plot obrůstat popínavými rostlinami, můžete mít zahradu obklopenou jedinečnou zelenou stěnou. K výhodám je třeba přičíst také rychlost a jednoduchost jeho postavení. Není potřeba budovat žádné základy ani složitě upravovat terén. Stačí vyhloubit do země díry pro betonové sloupky, které se zapouštějí do hloubky 60 cm.

Další výhody

Nejvíce zřejmě oceníte dlouhou životnost bez potřeby jakékoliv údržby. Zapomenout můžete na odrezování, natírání, výměnu shnilého dřeva a další nezáživné činnosti, které známe u oplocení dřevěného či pletivového. V případě poškození některé desky ji lze snadno vysunout a nahradit novou.

Jaké jsou parametry

Betonové sloupky a desky jsou hlavními a jedinými komponenty betonového plotu. Sloupky jsou dodávány v délkách od jednoho metru až po 2,5 metru, takže si můžete postavit betonový plot vysoký podle svých potřeb. Sloupky jsou opatřeny na dvou stranách drážkami, do kterých se zasouvají betonové desky. Jejich rozměry jsou 200 x 50 x 4,5 cm. Váha jedné desky je 75 kg, takže stavbu zvládnou bez problému dvě osoby. Betonové sloupky jsou dodávány na paletách, na kterých je 30 ks. Celková hmotnost palety je 1,5 tuny a cena je 242 Kč. K výrobě betonových sloupků a desek se používá výhradně certifikovaný a mrazuvzdorný beton. Oba komponenty jsou pevné a zároveň pružné díky svařované výztuži.