Domů / Tipy & rady / Přírodní kamenné fólie v interiéru

Přírodní kamenné fólie v interiéru

Touha po přírodním kamenném obkladu nemusí nutně vést k bytu plnému řemeslníků, prachu a mnohadenního nepořádku. Tenký přírodní kámen Rockfoil zvládne nalepit i běžný kutil a namísto nekonečného uklízení po realizaci si můžete společné chvíle s rodinou užít příjemnějším způsobem.

Co jsou to kamenné fólie

Kamenné fólie jsou velkoformátovým obkladem, který se vyrábí stržením tenké vrstvy kamene z přírodních kamenných bloků pomocí pryskyřice. Ačkoli kusy stržené ze stejného kamenného bloku mají podobné zbarvení i reliéf, nikdy nejsou zcela identické. K dostání jsou až do rozměru 122 cm x 305 cm, přičemž jsou 1-5 mm tenké a vybrat si můžete ze škály přibližně padesáti druhů různých variant břidlic, křemenců, pískovců, mramorů i vápenců v surové podobě.

Kde se tento materiál používá

Pokud Vás již omrzel pohled na obyčejné zdi, ale zároveň se nechcete pouštět do náročné renovace bytu, můžete některým stěnám vdechnout nový život například některou z břidličných kamenných fólií. Naformátovat se dají na libovolnou velikost a ve specializované prodejně Vám navíc umožní vybrat si konkrétní kusy ze skladové nabídky.

Při použití kamenných fólií v koupelně nebo kuchyni můžete kámen ošetřit ochrannou nano impregnací, díky čemuž nebude voda ani nečistoty pronikat do kamene. Nečistoty z povrchu kamene tak stačí pouze omýt vodou a setřít suchým hadříkem a po roce až dvou impregnaci obnovit.

Při lepení na fasádu, kde se tento materiál také stále častěji používá, se doporučuje ochranná impregnace určená do venkovních prostor, která kámen chrání proti vlivům počasí. Před lepením je vhodné poradit se s prodejcem kamenných fólií o výběru vhodného lepidla v závislosti na vlastnostech olepovaného povrchu.

Podsvícený kámen

K výrobě kamenných fólií se někdy používá také průsvitná pryskyřice. Svou drahou polovičku tak můžete ohromit kamenem podsvíceným v jedné, či hned několika barvách podle výběru svítidla. Největší formáty kamene pro podsvícení včetně svítidla seženete až do formátu 122 cm x 244 cm. Díky nízké hmotnosti materiálu se navíc nemusíte obávat ani aplikace kamenných fólií do stropních podhledů.