Domů / Ostatní / Potřebujete opravit notebook či vyměnit LCD?

Potřebujete opravit notebook či vyměnit LCD?

Notebooky se těší stále větší oblibě jak u profesionálů tak u běžných uživatelů. Tak jako i jiné přístroje, může i u notebooku dojít občas k nějaké závadě. V takové situaci je pak každý majitel postaven před otázku jak opravit notebook. Universální návod na opravu samozřejmě neexistuje a rozhodně se nedoporučuje pouštět se do opravy laickým způsobem za použití metody pokus-omyl. Jediný rozumný způsob je, svěřit opravu notebooku odborníkům. Zkušení odborníci si poradí s každou závadou a notebook vám bude sloužit spolehlivě další roky. Pokud používají notebooky místo klasických stolních počítačů firmy, rozhodně se jim vyplatí uzavřít smlouvu, jejímž obsahem bude provádění pravidelného servisu notebooků odbornou firmou.

Nejčastější závady notebooků

Samozřejmě, že se mohou vyskytnout závady zdánlivě banální, ale i závady vyžadující složitější zásah. Mezi poměrně běžné závady lze zařadit nefungující klávesnici, nebo některou klávesu. Často se také stává, že uživatel notebook zapne, ale ten nereaguje, případně se sice rozjede, ale po chvíli se sám od sebe vypne. Někdy se může stát, že i při maximální opatrnosti vám notebook může spadnout na zem a rozbije se LCD. Tato nehoda nemusí znamenat fatální poškození, které by omezovalo chod přístroje, nicméně se nepochybně zhorší komfort užívání tím, že výsledný obraz bude špatně viditelný. V takovém případě musí následovat výměna LCD. Pokud budete notebook používat pravidelně po delší dobu, může díky častému otevírání a zavírání víka dojít ke zlomení jeho pantů. Pokud zaznamenáte přehřívání či hlasité hučení, nechte notebook raději překontrolovat, jelikož to může být předzvěst závažnější poruchy.

Poškození základní desky

Ne vždy musí být při poškození vyměněna celá základní deska. Zpravidla vám tuto variantu nabídnou servisy, které nemají potřebné odborné znalosti. Argumentují tím, že poškozená základní deska je neopravitelná. Naopak firma RG Computer servis disponuje zkušenými odborníky, kteří dokáží vyměnit pouze vadné součástky, čímž vám ušetří značnou částku peněz. Uvážíte-li, že ceny základních desek začínají na částce okolo 5 tisíc korun, je rozhodně výhodnější doručit notebook osobně nebo i poštou firmě RG Computer. Opravený notebook dostanete opět poštou na dobírku nejpozději do 10 dnů.