Domů / Tipy & rady / Pojištění, která jako majitel domu musíte zvážit

Pojištění, která jako majitel domu musíte zvážit

V dnešní době je sice cesta k pořízení vlastní domácnosti poměrně složitá kvůli přísnějším podmínkám bankovních společností poskytujících hypotéky, nicméně s trochou štěstí a příprav se může povést, že se svého snu opravdu dočkáte. Pak ale samozřejmě starosti nekončí. Je potřeba myslet především na ochranu svého majetku, jelikož stačí chvilka nepozornosti a veškerá snaha o dokonalost může přijít vniveč.

Pojištění majetku vám kryje záda

Do pořízení vlastní domácnosti včetně vybavení investují lidé neskutečné množství peněz a proto si určitě nedokáží představit, že by o všechno jako lusknutím prstu a bez nároku na odškodnění přišli. Pojištění majetku a odpovědnosti sice nedokáže rizikovým faktorům předejít, to ostatně není ani v lidské moci, klientům však kryje záda z hlediska nákladů na sjednání nápravy. Když tedy dojde například k požáru, přírodní katastrofě, zkratu v elektromotorech nebo náhlému útoku divoké zvěře, likvidaci škod nemusejí lidé hradit ze svých kapes.

Pojištění majetku není pro většinu čtenářů ničím neobvyklým (alespoň v to doufáme). Možná jste ale dosud neslyšeli o zmíněném pojištění odpovědnosti, která vám v následujících řádcích rádi představíme.

Pojištění proti blbosti a vše, co o něm potřebujete vědět

Pojištění občanské odpovědnosti se vztahuje na škody způsobené činností, která je v běžném občanském životě naprosto běžná. Uveďme si konkrétní příklady. Odejdete do práce, necháte puštěnou vodu a vytopíte sousedy pod vámi. V obchodě se omylem opřete o vitrínu s vínem a rozbijete tu nejdražší lahev z nabídky. V obou případech vám pojištění proti blbosti kryje záda a uhradí za vás veškeré náklady. Platí navíc po celém světě a vztahuje se na všechny členy domácnosti. Jeho cena se odvíjí podle stanovených pojistných limitů, jejichž výše záleží jen a jen na vás.