Domů / Tipy & rady / Pojištění dokáže pokrýt mnoho potenciálních problémů

Pojištění dokáže pokrýt mnoho potenciálních problémů

Že ještě nemáte pojištěný nemovitý majetek? To je ovšem chyba, která se může během příštích měsíců a let doslova a do písmene vymstít. Zodpovědné pojištění, nastavené tak, aby v případě potřeby kompenzovalo co největší množství škod, je totiž výsostně důležité. A to nejen tehdy, když žijete v malém bytě sami, ale především v případě, že obýváte velký rodinný dům a máte i děti. Za ně totiž přebíráte do určitého věku plnou odpovědnost, že?

Nejvýhodnější varianta na trhu? Ta na nikoho v kavárně nečeká…

Pokud hledáte nové pojištění pro dům, samozřejmě najdete v tuzemských podmínkách řadu různých nabídek. Pojišťovny totiž mají různé produkty, se kterými se vzájemně trumfují, jak je to jen v rámci zákonů možné. Vyhrává ten, kdo nabídne nejlepší pojistné krytí a současně nejzajímavější cenovou hladinu pojištění, to je samozřejmě nad slunce jasné.

Důležité také je, aby sjednání pojistky bylo co nejjednodušší. Nikdo si přeci nepřeje, aby se u něj doma několikrát zastavili pracovníci pojišťovny, zpovídali jej do detailů a chtěli spoustu dokumentů, o kterých ani neřeknou, k čemu je vlastně potřebují. Dnešní doba však přeje úplně jinému jednání, pojištění sjednané online může být i poměrně dost výhodné. Za sjednání mimo kamennou pobočku totiž je ve většině případů sleva!

Co když stačí znát jenom počet metrů čtverečních?

Kalkulace pojištění nemovitosti nemusí být vůbec složitá, ba právě naopak! Už během krátké chvíle se můžete dozvědět, kolik za podobnou pojistku meziročně zaplatíte. Nezáleží na tom, jestli žijete v nájmu, družstevním bydlení nebo dokonce máte byt již převedený do osobního vlastnictví. Pojistit lze zcela bez problémů také rekreační nemovitosti, ale i vybavení dílny, bazén nebo ordinaci.