Domů / Ostatní / Opravdu má matrace vliv na kvalitu spánku? Samozřejmě!

Opravdu má matrace vliv na kvalitu spánku? Samozřejmě!

Možná máte pocit, že váš spánek je dobrý a kvalitní, ovšem ztuhlá záda a bolavou krční páteř ignorujete. Špatný spánek má vliv na mnoho životní faktorů, včetně nálady nebo pracovních úspěchů. Kvalitu spánku ovlivňuje spousta okolností, a matrace patří mezi nejdůležitější. Všude slyšíme a čteme, že bychom měli spát na kvalitní matraci nebo dokonce na matraci vyrobené na míru.

Jaké problémy způsobuje špatná matrace?

Špatná matrace může způsobit nepohodlí, ztížit usínání a potenciálně vést k vícenásobnému nočnímu probuzení. Špatná kvalita spánku má zase vliv na vaše fyzické a duševní zdraví.

Během spánku vaše tělo tvrdě pracuje na opravě poškození tkání, odstraňování toxinů a budování nových mentálních cest. Obnovující spánek podporuje zdravou emocionální regulaci a pomáhá vašemu mozku efektivně zpracovávat informace. Nedostatek spánku vede nejen k únavě a nevrlosti následujícího dne, ale může nakonec přispět k celé řadě zdravotních problémů.

Špatný spánek je často spojován s problémy s pamětí a koncentrací, oslabeným fungováním imunitního systému, obezitou, vysokým krevním tlakem, cukrovkou a kardiovaskulárními chorobami. Matrace, která neposkytuje dostatečnou oporu nebo úlevu od tlaku, může také přispívat k bolestem následujícího dne. To může být zvláště důležité pro jedince, kteří žijí s chronickou bolestí.

Investice do kvalitní matrace je jedním z nejpřímějších způsobů, jak podpořit klidný spánek a zlepšit své celkové zdraví. Moderní výrobce matrací se zaměřuje i na dlouhou životnost, hypoalergenní účinky apod.

Kde vybrat kvalitní českou matraci?

Matrace Praha jsou určené pro všechny, kdo touží po pohodlném a posilujícím spánku. Na webu matrace.purtex.cz objevíte e-shop s matracemi české výroby, návleky a chrániče na matrace, rošty apod.