Domů / Inspirace / Oplotit a bydlet

Oplotit a bydlet

Nutnost plotu pociťují lidé ve městech i na vsích. Mají-li dům oplocený, cítí se hned bezpečněji a také mají větší soukromí. Plot nemusí jen ohraničovat váš pozemek, když si vyberete dobře, bude sloužit také jako estetický doplněk vašeho domu. Skvělým typem oplocení jsou betonové ploty, které, jak už název napovídá, jsou vyrobeny z kvalitního betonu. Beton je velmi odolný vůči klimatickým vlivům i mechanickému působení a navíc nevyžaduje ani speciální údržbu. Navzdory nulové potřebě údržby má dlouhou životnost, uvádí se několik desítek let.

Plot pole vašich představ

Když si budete chtít betonový plot pořídit i vy, vězte, že vás překvapí jeho variabilita. Volitelná je výška plotu, která je velmi důležitá zejména proto, že zajišťuje pocit bezpečí a také soukromí. Díky počtu betonových panelů sami určíte výšku plotu podle vašich přání. Vybírat můžete také dekor a barvu oplocení. Další věc, kterou můžete sami ovlivnit, je tvar zakončení a tedy celého plotu, váš plot může být rovný, obloukový, s ozdobnou mřížkou nebo také můžete použít dřevěné latě mezi některé plotové desky nebo jako zakončení plotu. Nejlépe vypadají v kontrastní barvě oproti plotovým deskám, plot se tak opticky odlehčí a ozvláštní.

Nechte si vybraný plot namontovat

Montáž betonového plotu není složitá, pokud si ji objednáte od profesionální firmy, budete mít váš plot raz dva. Nejprve je třeba vyměřit polohu sloupků, vykopat díry pro jejich umístění a sloupky usadit, vyrovnat a zabetonovat. Potom se mezi sloupky nasouvají jednotlivé plotové desky, ty jsou těžké a je dobré je nasazovat alespoň ve dvou nebo třech lidech. Při stavbě je třeba zohlednit také sklon terénu a jeho členitost. Pokud si na montáž sami netroufáte, kontaktujte odborníky, kteří se o to postarají za vás. Betonový plot působí velmi moderně, esteticky a díky vhodně zvoleným odstínům a dekorům bude váš plot dokonale ladit s vaším domem i zahradou