Domů / Inspirace / Objevte výhody kamenného obložení

Objevte výhody kamenného obložení

Rozhodli jste se během rekonstrukce, že část stěn chcete obložit? Holé zdi se vám zdají fádní a nudné? Velkým hitem v interiérových trendech jsou kamenné obklady, které nejen skvěle vypadají, ale také jsou velmi praktické. Mnoho lidí se postupem času vrací k přírodním materiálům, proto také obliba kamenných obkladů rok od roku stoupá.

Výhody kamenného obložení

Pokud uvažujete o kamenném obložení, budete stát před otázkou, zda si pořídit přírodní kámen nebo jeho umělou napodobeninu. Přírodní kamenné obklady jsou téměř nezničitelné a mají nekonečně dlouhou životnost, proto je můžete používat nejen ke zkrášlení interiéru, ale také k obložení fasády vašeho domu. Obložení z přírodního kamene odolává všem povětrnostním vlivů, nezdolají ho horké paprsky, tuhý mráz, ani sníh a kroupy. Díky své odolnosti se přírodní kámen stal oblíbeným materiálem pro obložení krbů. Na trhu existuje pestrá nabídka kamenných obkladů, proto je celkem snadné vybrat takový, aby dokonale ladil s vaším interiérem nebo zbytkem fasády.

Nevýhodou přírodního kamene je jeho váha, proto vznikla alternativa přírodního kamene v jeho umělé podobě. Umělý kámen však můžete použít pouze v interiéru. Na první pohled je nerozeznatelný od pravého kamene, ovšem jeho vlastnosti nemá. Umělý kámen je mnohem více náchylnější k mechanickému poškození. Pokud umělý kámen poškrábáte nebo jinak poškodíte, jeho oprava je většinou viditelná. Umělý kámen má však také mnoho výhod. Díky jeho výrobě je na výběr umělého kamene o mnoho pestřejší než výběr přírodního kamene. Vybírat můžete z mnoha barevných odstínů, které budou skvěle ladit se zbytkem vybavení. Další výhodou umělého kamene je jeho nízká váha, proto vaše stěny nezatěžují. Svou oblibu si také získal díky nízké ceně.

Pokud si nevíte rady, pro jaký kámen se rozhodnout, obraťte se na společnost VIKO s.r.o., kde vám s vaším výběrem pomohou profesionálové ve svém oboru.