Domů / Inspirace / Nemusíte stále dokola bílit…

Nemusíte stále dokola bílit…

Asi každý známe ten pocit, když se díváme na zdi v obývacím pokoji, chodbě nebo kuchyni a přemýšlíme, kam se ztratila ta bílá barva, kterou jsme stěny před nedávnem vymalovali? Ten opojný pocit čistoty vydrží pouze krátce, brzy opět převládnou různé fleky, prach i otlučená místa, která kazí celkový dojem. To potom nepůsobí dobře na naši psychiku. Proto je důležité udržovat svůj interiér v příjemném stavu. Pokud se vám nechce každou chvíli bílit, můžete využít moderní tapety, které se postarají o to, aby váš pokoj vypadal vždy reprezentativně.

Tapety, tapety a zase tapety

Tapety se vyrábí z několika různých materiálů, můžete vybírat tapety papírové, vliesové nebo vinylové. V závislosti na materiálu tapety se liší aplikace lepidla. Při lepení papírové tapety se lepidlo aplikuje přímo na pás tapety, tapeta se nechá lepidlem řádně provlhnout a vlhká se potom lepí na zeď. Značně jednodušší je to s lepením vliesové tapety. Lepidlo se aplikuje na zeď, tapeta tedy zůstává suchá a mnohem snadněji se s ní manipuluje. Jakmile přiložíte tapetu na zeď, je třeba jemným kartáčem nebo stěrkou tapetu vyhladit, aby se odstranily vzduchové bubliny a tapeta dokonale přilnula ke stěně. Tak dosáhnete maximálního a dlouhotrvajícího efektu.

Pro všechny nezkušené, kteří si na tapetování sami netroufají, je tu ještě jedna jednodušší možnost – samolepicí tapety. Ty se prodávají na podkladovém papíře, stačí je tedy sejmout a jednoduše nalepit na stěnu, skříňku či jiný rovný, hladký a suchý povrch. Tapetu po nalepení také uhlaďte od středu směrem do krajů, abyste eliminovali bublinky, a máte hotovo. Nikde žádné skvrny od barvy či lepidla, je to čistý a rychlý způsob, jak oživit váš interiér či renovovat starý nevzhledný nábytek. Samolepicí tapety lze využít k renovaci dveří, skříní a dalších rovných ploch, vyrábějí se v různých dekorech, často se objevují dřevěné motivy, najde se ale i vzhled dlažby, kamenů apod. Neváhejte a pořiďte si i vy estetické tapety do vašeho interiéru.