Domů / Ostatní / Kvalitní osvětlení do dětského pokoje

Kvalitní osvětlení do dětského pokoje

Co si budeme povídat, děti by nejraději měly v pokoji lampičku se Spidermanem, princeznou Elsou nebo jinou oblíbenou pohádkovou postavou. Důležité je ale především myslet na to, aby měly v pokoji dostatek světla nejen na hraní, ale také na kreslení či psaní úkolů.

Potřeba osvětlení se mění s věkem

Ve většině rodin se děti začínají do vlastního pokoje stěhovat kolem třetího roku, v tomto období stačí centrální osvětlení pokoje, které jim dovolí si zde pohodlně hrát. Do dětských pokojů se nejčastěji používají stropní svítidla. Ta jsou nejčastěji barevná s motivy dětských pohádkových hrdinů. Mohou být osazena jedním nebo více světelnými zdroji, některá lze podle potřeby i nastavit. Samozřejmě se můžete rozhodnout také pro závěsná svítidla s atraktivními stínidly často zdobenými obrázky kreslených hrdinů. Pro nejmenší obvykle rodiče pořizují také stojací lampy k posteli nebo nástěnná svítidla, která vyzařují pouze nepřímé, jemné náladové světlo, díky kterému se děti nebudou bát tmy a budou snadno usínat. Nástěnná svítidla jsou také velmi populární v dětských pokojích.

Máte-li doma už nastávajícího školáka, bude třeba pořídit mu vhodnou lampičku na psací stůl. Až bude psát domácí úkoly, bude potřebovat na práci dobře vidět, aby si nekazil zrak. Stolní lampy můžete vybírat z mnoha různých provedení, pro malé se vyrábí v různých barevných provedeních s pestrým potiskem, ti větší jistě ocení decentnější, dospělejší provedení. Jakmile se naučí číst, určitě budou vyžadovat také stolní lampu na noční stolek, aby si jako dospělí mohli číst v posteli. Lampička u postele je stále lepší variantou, než aby se krčili pod peřinou s baterkou.

Navštivte světelné studio Aulix v Dolních Břežanech a vyberte si společně s vašimi dětmi, jaká svítidla by se jim do pokoje nejlépe hodila. Uvidíte, že když se děti budou na nákupu podílet, budou si svítidel víc vážit.