Domů / Tipy & rady / Jak účinně zabezpečit dům proti zlodějům?

Jak účinně zabezpečit dům proti zlodějům?

Bydlíte na samotě u lesa? Obáváte se potencionálních zlodějů? Už vás někdy vykradli a vy nechcete, aby se tato skutečnost znovu opakovala? Zabezpečte svůj dům tak, aby jej už žádný zloděj nechtěl navštívit.

Zabezpečte svůj dům

Součástí zabezpečení vašeho domu by mělo být základní mechanické zabezpečení, ke kterému náleží bezpečností protipožární dveře, zajištěná okna, garážová vrata a další vstupy do domu, popřípadě bezpečností mříže či fólie na oknech. Svůj dům však navíc můžete zabezpečit také elektronicky. Mechanické zábrany mají za úkol zloděje od vloupání odradit či zpomalit. Elektronická ochrana dům hlídá aktivně. Zvolit můžete do svého domu také alarm či kamerový systém. Problémem v tomto směru však mohou finance a to, kolik jste do takového zabezpečení schopni investovat. Pokud si můžete dovolit jen základní mechanické zabezpečení domu, doplňte ho například o fotopast, která vás nevyjde tak draho.

Vsaďte na kvalitní fotopast

Dobrou volbou pro vás může být fotopast, plně automatické digitální zařízení, které zaznamenává snímky i krátká videa ve dne i v noci. K aktivaci fotopasti dochází spuštěním PIR čidla ve chvíli, kdy fotopast zachytí pohyb člověka. Skvělé je, že fotopast nereaguje jen na základě pohybu, ale teplotních změn. Fotopast je skvělým nástrojem pro zabezpečení objektů. Fotopast vyhotoví fotografie či videa, která jsou automaticky uložena na SD kartě ve fotopasti. Některé moderní fotopasti umí fotografie ihned odeslat na váš mobilní telefon. Díky tomu budete mít vždy přehled o tom, co se před čidlem fotopasti děje.

Jakou fotopast vybrat?

Pokud si nevíte rady s výběrem fotopasti, vsaďte na ověřenou klasiku. Nejprodávanějšími fotopastmi v České republice jsou fotopasti BUNATY, které mají menu v češtině. Dále bude jistě rozhodovat cena fotopasti, levnější seženete do 2500 Kč. Za lepší fotopast si již budete muset připlatit.