Domů / Interiér / Jak si zařídit ložnici, aby vyhovovala právě vašim potřebám?

Jak si zařídit ložnici, aby vyhovovala právě vašim potřebám?

Ložnice je místem, kam si chodíte odpočinout a načerpat síly po náročném dni. Tato “odpočinková” místnost by měla být vybavena co nejvhodněji právě k této potřebě. Nemělo by v ní být příliš rušivých elementů, elektroniky, ani květin. Jak by však měla vypadat vaše ložnice, která by vyhovovala vašim představám.

Jaký je váš styl?

Zařiďte si ložnici podle vašeho stylu tak, aby se vám v ní především dobře spalo. V tomto směru se vyhněte přemýšlení o ložnici jako o stylové místnosti, ale dbejte především na to, aby vám byla tato místnost příjemná. Vhodnější jsou do ložnice spíše světlejší či pastelové barvy a přírodní prvky. Pokud vám však vyhovují tmavší barvy a uklidňuje vás přítmí, dopřejte si do ložnice tmavé povlečení a silné závěsy.

Co by v ložnici být nemělo?

Aby se vám v ložnici dobře spalo, měli byste se vyhnout množství doplňků a květin. Chybět samozřejmě nesmí noční stolek s lampičkou, polštářky, závěsy, větší kusy nábytku, jakými jsou například skříně či komody. Vyhnout byste se však měli zbytečným doplňkům, na které se chytá prach a z čisté útulné ložnice spíš tvoří skladiště. Ani velké množství květin není příliš dobrou volbou, postačí jedna či dvě, které zútulní prostor. Vhodné jsou také dekorace na stěnu, například obrázky nad postel či zrcadlo nad komodu.

Paletová postel

Pokud jste tak trochu domácími kutily a baví vás netradiční nábytek. Pořiďte si do svého domova paletový nábytek. Ten je nyní velmi oblíbený a je také celkem levnou variantou, jak si zařídit váš dům či byt. Paletový nábytek navíc vypadá vkusně a pokud jej nenatřete žádnou šílenou barvou, je vhodný do celého interiéru. Vyrobit si jej můžete sami či si jej nechte vyrobit na zakázku. Nechte se inspirovat obrázkem.