Domů / Tipy & rady / Jak na výběr nábytkových úchytek

Jak na výběr nábytkových úchytek

Možná se budete divit, ale i například takový nákup nábytkových úchytek může být složitější, než si dovedete představit. Nemůžete jen tak přijet do nějakého „homestore“ a vybrat si od oka takové nábytkové úchytky či věšáky, které se vám prostě líbí. Je třeba dopředu zvážit několik faktorů – a to například:

Jaké úchytky pořídit do malé kuchyně?

Pokud se vám bohužel nepoštěstilo a vaše kuchyň má pouze malé rozměry, vždy je lepší, pokud zvolíte menší i úchytky, které paradoxně rozměry kuchyně právě zvětší. Tahle úměra platí samozřejmě i v opačném případě – velká kuchyň, robustní úchytky.

Jaký design úchytek je vhodný?

Není nic jednoduchého než se pořádně po vaší kuchyni rozhlédnout. Máte na stěně obrázky? Zdobí vaši kuchyň nějaké dekorativní prvky či je decentní? V případě, že máte kuchyň na první pohled jednoduchou, jistě byste měla zvolit nějaké zajímavé úchytky – třeba ve tvaru lžíce? Ihned dodá vaší kuchyni přesně to, co jí doteď „chybělo“. Pokud máte okolo sebe spoustu dekorativních prvků, zvolte pouze jednoduché úchytky, které podtrhnou skrytou decentnost vaší kuchyně.

A co děti?

Záleží na tom, jak moc si zakládáte na úklidu. Pokud si vyberete úchytky s mosaznou či chromovou povrchovou úpravou, měla byste si zároveň pořídit i velkou zásobu hadříků, jelikož tyto lesklé úchytky budou neustále „oťapkané“ dětskými prstíky.

V případě renovace starého nábytku….

Pokud chcete vyměnit úchytky na starém nábytku, vždy je potřeba prvně starou úchytku odmontovat a ujistit se, že po ní nezůstal vybledlý obrys. V tom případě je třeba koupit rozměrově obdobou úchytku novou. Také je třeba se řídit velikostí rozteče, což je vzdálenost šroubků, které vám úchytku přidělají. Tohle jsou opravdu směrodatné faktory, které musíte vždy dodržet.