Domů / Uncategorized / I v koupelně se dají pěstovat květiny! Postačí vám větší okno

I v koupelně se dají pěstovat květiny! Postačí vám větší okno

Dekorací, která v interiéru dokáže udělat divy, to je živá květina. Umístit je můžete po celém bytě, dokonce i v koupelně. Květiny dokáží vytvořit jedinečnou atmosféru a místnost příjemně zútulnit. Pokud květinám v koupelně zajistíte dostatečný přísun čerstvého vzduchu a světla, bude se jim dařit i vedle vás při sprchování. Jaké květiny se hodí do koupelen?

Vlhké a teplé klima

Takovéto prostředí je vhodné pro rostliny, které pocházejí z tropických lesů a pralesů, naopak špatně se jim daří ve vytápěných obývacích místnostech, kde je vzduch příliš suchý. V koupelně se bude dařit kapradinám, které nepotřebují ani takovou dávku světla a poradí si i s tmavším rohem. Do koupelny můžete umístit i netíky, sleziníky, ledviníky či parožnatku.

A co orchideje?

Mírnější osvětlení, které je v kombinaci s vyšší vlhkostí potřebují právě orchideje. Jen si to představte krásné bílé či tmavě fialové květy orchidejí ve vaší koupelně. No nebyla by to krása? Mezi nejméně náročný druh patří můrovec, který snese i bytové podmínky a vybrat si ho můžete ve všech barvách, třeba bílé, žluté, oranžové či červené. Pokud umístíte můrovec do své koupelny, už jej nemusíte rosit, jen dejte pozor na to, abyste ho příliš nepřelívali. Pokud bude orchidej příliš zalévané, začnou jí uhnívat kořeny. Vhodný je proto zvolit propustný substrát, tedy speciálně pro orchideje.

Další druhy květin vhodných do koupelny

Pokud je vaše koupelna světlejší a je v ní dostatek světla, můžete do místnosti umístit i broméliovité rostliny. Hodit se vám bude například aechmea s nádhernými květy. Ideální je pro ni přímé sluneční světlo.

Péče přes zimu

Zimní období je pro květiny obdobím klidovým a vy byste měli květinám dopřát sníženou teplotu, omezenou zálivku a naprosté vynechání hnojení. Vhodné je na tuto dobu umístit květiny jinam či jim jejich režim upravit.