Domů / Tipy & rady / Hledání nové práce: Jaká je pro mě ta pravá?

Hledání nové práce: Jaká je pro mě ta pravá?

Nebaví vás vaše dosavadní práce? Ztrácíte motivaci, pocit spokojenosti a ve firmě se vše mění směrem, který se vám nezamlouvá? Popřemýšlejte o změně vaší dosavadní práce, zvažte své možnosti, zkušenosti a dovednosti a poohlédněte se po práci nové. Pomoci vám v tomto směru může především pracovní portál, který zprostředkovává rozmanitou nabídku zaměstnání.

Zvažte své možnosti

Při změně zaměstnání vás čeká menší skok do neznáma. Abyste se na něj připravili, je dobré zvážit vaše možnosti, tedy získané zkušenosti, dovednosti a vědomosti, které můžete na pracovním trhu uplatnit. Díky tomu budete mít jasnější představu o tom, jaké zaměstnání by vás bavilo vykonávat, a které vykonávat zvládnete. Poté se můžete pustit do hledání.

Z pohodlí domova

S hledáním nové práce to nemusí být vždy jednoduché. Kromě vašich známých a dalších kontaktů vám pomůže pracovní portál. Právě zde vás totiž čeká rozmanitá nabídka pracovních míst, ať už sháníte zaměstnání na plný úvazek, zkrácený úvazek nebo třeba brigádu. Na pracovním portále naleznete tisíce nabídek a můžete si je prohlížet z pohodlí domova. Díky internetovému připojení si tak novou práci můžete najít na vašem mobilním telefonu, tabletu či počítači.

Vše přehledně na jednom místě

Pracovní portál nabízí vložení inzerátů zdarma. Můžete zde vložit váš inzerát a aktivně se poptávat po práci, která by pro vás byla tou pravou. Pracovní nabídky jsou zde přehledně rozděleny podle lokality. Stačí si tedy vybrat, kde svou práci hledáte. Pokud se bojíte, že na pracovním portálu tu pravou nabídku zaměstnání právě pro vás prošvihnete, nastavte si „hlídacího psa“, který pohlídané nabídky práce ze zvolené lokality a zašle vám včas informační e-mail. Nemusíte se tak stresovat, že byste o některou z pracovních nabídek přišli.