Domů / Tipy & rady / Fotopast – malý, leč účinný pomocník pro ochranu majetku

Fotopast – malý, leč účinný pomocník pro ochranu majetku

Pro bezpečí svého bytu, domu, zahrady či jakéhokoliv jiného majetku se snažíte udělat opravdu maximum. Proto neváháte pořídit kladky na brány, nejmodernější bezpečnostní zařízení, kvalitní kliku s bezpečnostním zámkem, řetízek na dveře, kukátko nebo také vrchní zámek. To všechno je samozřejmě v pořádku, ale i tak máte pocit, že váš majetek není dostatečně chráněn? Můžete vyzkoušet malou „zázračnou“ krabičku!

Na první pohled nenápadná věc

Vyhazovat peníze za kamerový systém a podobné věci není až tak nutné. Stačí investovat do této malé krabičky, která ač vypadá, že nic moc neumí, vás překvapí tím, co všechno v sobě ukrývá. Díky jejímu malému zhotovení nebudete muset řešit, kam ji umístit, že půjde vidět a zloději či další nenechavci ji ihned spatří a možná i odnesou. Má zemité odstíny, takže jde velmi dobře zamaskovat do křoví, za kámen a podobně. Nebude tedy vůbec viditelná, ale přitom bude stále ve střechu a plnit svůj úkol.

Kouzelná krabička jménem fotopast je původně koncipována na zvěř, ale spousta lidí v ní našla využití pro ochranu majetku. Přeci jen, krabička na monitoring zvěře potřebuje jiné parametry, než na ochranu obydlí. Pro ochranu majetku je velmi důležitý neviditelný přísvit, takže ve chvíli, kdy se na ní zloděj bude dívat a ona jej bude snímat, nesmí mít ani to nejmenší tušení. Jedině tak totiž splní takový účel, jaký má.

Fotopasti fungují na tepelný pohyb, takže jakmile zaznamená v okolí nějaký pohyb, okolo dveří, branky, u plotu a podobně, začne snímat. Tyto fotografie si následně, přes USB kabel stáhnete do svého počítače a v případě nalezení podezřelých fotografií můžete začít jednat. Tyto krabičky využívá velká spousta lidí. Dokonce i Policie České republiky využívá v městech a obcích tyto malé pomocníky.