Domů / Tipy & rady / Co vše může nabídnout chiptuning?

Co vše může nabídnout chiptuning?

Mluví se o něm stále více. To proto, že se jedná nejenom o jednoduchou cestu jak zlepšit parametry vašeho vozu, ale i proto, že se jedná o možnost, která může být homologovaná a tedy legální. Když se podíváme na to, co je to chiptuning, tak musíme začít tím, že se jedná o softwarovou úpravu vozu. Navíc musíme říci, že při úpravě nemusí hrát roli:

  • Značka vozu
  • Typ vozu
  • Rok výroby vozu

A co vše může úprava nabídnout? Na to se podíváme společně. Už nyní ale lze říci, že se hodí každému. Zvláště při realizaci profesionály z Mereni-vykonu.cz, kteří patří díky zkušenostem, moderní technice a také díky pobočkám po celé republice mezi zaručeně nejlepší volbu.

Zvýšení výkonu vozu

Toto je důvod, proč je chiptuning poptává stále více lidí. Díky němu je možné nejenom celkem levně, ale i celkem výrazně zvýšit výkon konkrétního automobilu. Kdo s ním není spokojený, může za pár tisíc zajistit svému vozu lepší parametry jak v oblasti zrychlení, tak v oblasti dosažení vyšší maximálky.

Snížení spotřeby vozu

Jsou tací, kteří se svým vozem jezdí pravidelně dlouhé kilometrové nájezdy. A to se pochopitelně může podepsat na tom, kolik peněz je utraceno za pohonné hmoty. I zde tak může přijít na řadu potřeba využít chip tuning. To proto, že daná úprava může být zaměřena také na snížení spotřeby vozu. I zde jsou změny celkem podstatné. Díky tomu se nejenom úpravy brzy zaplatí, ale následně bude každý kilometr spojený se zajímavou úsporou.

Zlepšení jízdních vlastností vozu

Jsou situace, kdy lidé od vozu čekají přece jenom o něco větší výkon, a zároveň by chtěli docílit i nižší spotřeby. I toto je možnost úpravy, kterou lze realizovat. A to hlavně u těch vozidel, kde tovární motorizace nebyla z těch ideálních. Daná softwarová úprava zajistí nejenom lepší výkonnost, ale i mnohem lepší číslo ukazatele spotřeby na palubním počítači.