Domů / Tipy & rady / Co by nemělo chybět v domácí pracovně?

Co by nemělo chybět v domácí pracovně?

Máte to štěstí, že si můžete zařídit pracovnu v samostatném pokoji, nebo ji musíte vecpat do některého z jiných pokojů? Ať tak či onak, některé vybavení by vám v pracovně jednoduše chybět nemělo. Jak si zařídit efektivní pracovnu, ve které se budete cítit pohodlně a především kreativně?

Samostatný pokoj

Pokud můžete pracovně věnovat celý jeden pokoj, máte takřka vyhráno. Zařídit si pracovnu můžete ve stylu, který preferujete, například ve stylu minimalistickém, retro či v duchu objevitelů. V tomto směru jde především o vaši kreativitu a vytvoření prostředí, které vám bude při práci příjemné. V pracovně musí být jistě kvalitní pracovní stůl a pracovní židli, na které budete trávit několik hodin denně. Pokud si budete v pracovně také číst, nezapomeňte na dostatečně velkou knihovnu, popřípadě komodu, na kterou můžete knihy vystavět. V pracovně by nemělo chybět ani křeslo, do kterého se při četbě uvelebíte, odkládací stoleček a taburetka, tu můžete zakoupit například v e -shopu nabytker.cz.

Pracovní kout

Pokud však doma nemáte příliš prostoru a musíte svou „pracovnu“ nacpat do některého z pokojů, je dobré vytvořit si trochu oddělený pracovní kout. Ten můžete vybudovat v obývacím pokoji či v ložnici, doporučujeme zvolit pokoj, ve kterém budete mít více klidu. V pracovním koutě by neměl chybět pracovní stůl a kvalitní židle. Pokud bude váš pracovní kout součástí například obývacího pokoje, je vhodné uzpůsobit ho tak, abyste mohli různé pracovní materiály snadno uschovat do připravených například papírových krabic. Obývací pokoj totiž často slouží k setkávání se s kamarády a není příliš příjemné, když se všude po vašem stole válí papíry. Doporučujeme tedy dekorativní krabice či poličku.