Domů / Tipy & rady / Jaké designové kousky by vám v interiéru neměly chybět?

Jaké designové kousky by vám v interiéru neměly chybět?

I když jsme dnes obklopeni nesmírně pestrou nabídkou interiérových doplňků a nábytku, existují klasiky, které nikdy nezklamou. Vzpomeňte třeba na kvalitní křeslo na čtení, dřevěný jídelní stůl, velké polštáře, retro kousky a nábytek po babičce. Čím zajímavější kousky si domů pořídíte, tím lépe. Jde jen o to, abyste je uměli náležitě zkombinovat.

Retro styl

Z módy snad nikdy nevyjde tzv. retro styl. Vždy se vracíme v minulosti zpět a saháme po kouscích nábytku a doplňků, které mají svou minulost a tu přenáší i do našeho interiéru. Retro kousky, například retro křesla, komody, noční stolky či lampy se skvěle kombinují s modernějšími kusy nábytku. Například skandinávský styl, který je nyní velmi moderním, jde poměrně dobře kombinovat s retro stylem. Nebojte se těchto „novinek“ a vsaďte na kousky nábytku vašich maminek a babiček. Z nudného stereotypního interiéru vykouzlí jedinečný domov.

Dřevo, kam se podíváš

Pravdou je, že dřevo je nesmrtelným materiálem, který z módy nikdy nevyjde. Takový stůl z masivu, komoda či postel, to jsou designové kousky, které rozsvítí každý interiér. Dřevo je navíc dobrou volbou do domu, ale také bytu, jelikož přidává interiéru přírodní prvek, díky kterému působí útulněji. Myslete v interiéru na to, abyste však kombinovali nábytek ze stejného druhu dřeva či ze dřeva, které se k sobě svou barvou a kresbou hodí.

Exotické doplňky

Zapomenout byste neměli ani na exotické doplňky interiéru. Ideální jsou ty pravé, které si přivezete z cest, například obrazy, sošky, zajímavé truhličky či prostírání. Nádherně v interiéru vypadají orientální koberce, které dají vašemu domovu jedinečný šmrnc. Orientální koberec se skvěle hodí do obývacího pokoje, ale i do ložnice či na chodbu. Díky němu je prostor ihned mnohem útulnějším a zajímavějším.